top of page
  • Obrázek autoraKuboj

5 DŮVODŮ PROČ JÍT GR 131 NA KANÁRECH

Kanáry nejsou jen pro surfaře a plážový povaleče, je tu perfektní trail! Gran Recorrido 131 vede přes všech 7 hlavních Kanárských ostrovů. Já mám za sebou dvě sekce - Tenerife a Fuerteventuru a rozhodně tu nejsem naposled. Nabízím pět důvodů, proč letět hikovat zrovna sem.


1. PŘÍRODNÍ PESTROST. Na krátký vzdálenosti je tu všechno, hory, sopky, útesy, pláže, pouště s různým charakterem materiálu, endemická vegetace.


2. KLIMA. Když je v Česku zima, tady je furt teplo (nikoli vedro) a celoročně velmi stabilní počasí.


3. EVROPSKÝ ZÁZEMÍ. Je to daleko, ale letenky nestojej raketu, domluvíte se tu španělsky (občas i anglicky), platí se tu eurem, nepotřebujete pas (zbytečný géčka).


4. DOBRÝ JÍDLO A PITÍ. Já osobně mám španělskou kuchyni moc rád, kamkoli jsem přišel, chutnalo mi. No a co teprve víno, to je jiná píseň.


5. KVALITNÍ TRAIL LEHČÍ NÁROČNOSTI. Podle mě ideální chodící lokalita pro začátečníky, zároveň zkušení hikeři toho zažijí během krátký chvíle fakt hodně. Trail je celkově výborně značenej, chozenej a existuje k němu guide book. Možnost doplnit zásoby je tu velmi často, takže se nabízí jít dost nalehko.


Teď si asi říkáte, jak vypadá ta druhá strana mince. Tak ve stručnosti: hodně, opravdu hodně tu fouká. Není tu voda, takže člověk s velkou spotřebou musí nosit dost. Nesmí se tu oficiálně kempovat nadivoko, někde jsou ale vyznačená místa.


Já tu rozhodně nejsem naposled. Vyražte taky!


3 754 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page