top of page
  • Obrázek autoraKuboj

GR 11 - DEN JEDENÁCTÝ; 25 km (celkem 308,8 km)

Valle de Bujaruelo → Refugio de Góriz


ŘEŠÍM GEAR, SPEKTAKULÁRNÍ FAJA DE LAS FLORES, POMALU-POMALU, RYCHLE-RYCHLE


Včera večer mi po roce a půl používání vypověděla službu moje karimatka Thermarest Prolite a zároveň jsem začal mít na prstech u nohou zvláštní mix otlačenin a puchýřů. Rozhodl jsem se jednat. Dneska jsem se mohl odpojit od GR 11 a zajet do sport shopu v Torle. Už jsem byl rozhodnutej, že na to kašlu a přežiju to, ale po pár další kilometrech jsem už ten goretex nemohl ani vidět. Goretex materiál v botech, kterej v horku při vícedenní zátěži způsobuje, že noha nedýchá, nezachrání ani merino ponožky. Ve snaze mít univerzální obuv jsem si teda málem zníčil chodidla. Chytil jsem stopa do Torly a sehnal jsem si skládací zigzag Robensku, ale hlavně bezmembránový ultratrailový běžecký boty od italské značky La Sportiva, model Akira. Po třech letech tedy opouštím francouzský Salomon a zkusím něco novýho.

Z Torly jsem šel přímo do údolí Ordesy, kde jsem se u výchozího bodu na Faja de las Flores odpojil od GR 11 a začal jsem stoupat nahoru. Než jsem se vůbec dostal na výchozí bod týhle stezky, která vede zaříznutá ve skále, bylo potřeba na vzdálenosti 4,3 km „výlezt“ 1 050 výškových metrů. Potom se ale šlo nádhernym travezem ve skále mezi střídajícími se vrstvami vápenců a břidlic. Šel jsem pomalu, užíval jsem si to a říkal si, že něco takovýho jsem ještě neviděl. Bylo 19 hod a já začal přemýšlet o tom, kde to dneska zalomim. Do refugia Góriz jsem to měl 7,5 km poměrně náročnym terénem a přišel bych normálně až za tmy. Měl jsem dost energie, tak jsem si řekl, že to pohrotim a kdyžtak dojdu s čelovkou. No takže jsem prásknul do svejch italskejch koní, popadnul sviští dynamiku a šel jsem 7 km/h. Byl jsem tam úplně sám, údolí bylo v tu chvíli moje a za zády západ Slunce. Do Góriz jsem dorazil za světla a akorát na poslední porci večeře, co tu měli.

Musím taky říct, že v Itálii 🇮🇹 nemaj jen vynikající pizzu a sportovní auta, ale taky výborný boty. Hned první den jsem je otestoval v náročnym vysokohorskym terénu a musím říct, že mají špičkovou přilnavost a tlumení nárazů, zvýšenou ochranu špičky a paty, ale hlavně skvěle profukujou, a tak hlásím výrazné zlepšení zdravotního stavu chodidel. Zítra další randál v podobě výstupu na vrchol Monte Perdido (3 355 m n. m.).


GR 11 - den 11. 25 km • 6:41 hod https://mapy.cz/s/3xJX3Kuboj

296 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page