top of page
  • Obrázek autoraKuboj

KRAJINOU LUŽIČKÝCH HOR AŽ NA JEŠTĚD

O víkendu jsem se zase po nějaké době vydal na kratší dvoudenní hike, jenž byl naplánován přes Lužické hory a Ještědský hřbet až do Liberce. Tentokrát jsem přizval spolurandálistku Denisu, o které je známo, že skoro vůbec nespí a dokáže jít, běžet nebo jet na kole opravdu hodně rychle a daleko. Všechno to tentokrát započalo v pátek kousek od Rybniště u Chřibské na vrcholu Malý Stožec, kde jsme potkali partu místních hikerů a příjemně si povídali u ohně. Sobota přinesla poctivou nálož 32 kilometrů přes nepříliš výrazný hřeben Lužiček, kde ale člověka jednoznačně upoutá a zároveň upotí řada izolovaných vrcholů, které ční nad okolí a vytváří tak charakteristický vzhled zdejší krajiny. Během soboty jsme těchto výrazných vrcholů udělali celkem 5 - Jedlová, Tolštejn, Luž, Hvozd, Sokol, odskočili jsme si i do Německa a nakonec složili hlavy na Popově skále.

V neděli jsme letěli směr Ještěd. Klasický hikerký brunch proběhl na benzince v Jítravě, kde jsme do našich těl natankovali neskutečný množství kalorií z různých pohonných hmot. Na Ještědském hřbetě jsme udržovali průměrné tempo kolem 9 min/km, zpívali si nahlas oblíbený písničky a když byl kopec dolů, běželi jsme. Samotný Ještěd, který byl tradičně plný lidí, jsme seběhli taky. Dneska je středa, píšu tenhle post a ještě teď mě z toho bolej nohy. 😀 Víkendový výšlap jsme zakončili luxusní večeří v nepánské restauraci v centru Liberce.


Pokud hledáte nějaký víkendový přechod s maximální koncentrací vyhlídkových vrcholů a nebojíte se nějakého většího převýšení, tak stále ne příliš navštěvované Lužičky jsou za mě ideální volbou. 🙂 Celkem 2 dny, nachozeno 63,87 km, ⬆️ 2725 m, ⬇️ 2667 m, prům. rychlost 5,5 km/h.


Randálům zdar!

Kuboj

Trasy zde:

Lužičky začátek

Lužičky den 1.

Lužičky den 2.

111 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page