top of page
  • Obrázek autoraKuboj

SEVERNÍM KOKOŘÍNSKEM NA VRCHOLY VLHOŠŤ A RONOV

Na parkoviště U Ostého mě probudí zima. Mýmu topení v obytňáku došel plyn přesně ve chvíli, kdy vychází Slunce. K snídani sázený vejce, pak se rychle oblíknout a prásknout do koní. Jdu se Sluníčkem, všude je ticho a nohy žijou tím, pro co byly stvořeny.


Po nějaký době se přede mnou vynoří Vlhošť (614 m n. m.) osázený pískovcovými skalami. Je to famózní vulkanický vrchol, jehož materiál se v minulosti prodral skrz okolní pískovec. Nahoře zdánlivě nic, až na ten hodnotnej a často přehlíženej klid. Nasazuju nesmáče a pálim to dolů. Bežim, chodim, žiju život.


Odpoledne docházím na další solitérní vrchol, kopec Ronov (552 m n. m.). Ani si nepamatuju, kdy jsem naposledy měl v Česku tak krásnou viditelnost. Celá Ralská pahorkatina jako na dlani, vyčuhuje Ralsko v pozadí kouká Ještěd a za Ještědem 105 km vzdálené Krkonoše. Na druhý straně Sedlo, Lovoš, Hazmburk a Říp. Čistá a opravdická radost!


Do hospody v Blíževedlech přicházím plnej energie. Posílám tam škopek, pak ještě jeden a razim pryč. Poslouchat kecy místních nasáklejch štamgastů, kteří neustále tlachají o blbostech a při koukání na hokej evidentně sežrali všechnu moudrost světa, nejde moc dlouho.


Pokračuju směrem na Úštěk a užívám si zapadajícího Sluníčka. Než kotouč zmizí pod obzorem, jsem zpátky u Felixe (obytňáku) a vzpomínám na tu dnešní 30,5 km dlouho trasu.


Nechci se opakovat, ale ta chůze je tak krásnej pocit!


Randalům zdar!

Kuboj


Trasa zde:


189 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Opmerkingen


bottom of page