top of page
  • Obrázek autoraKuboj

VIA ALPINA YRC den 3. až 6.

Kapelle Stofel → Zams

26,9 km, ↑ 1756 m, ↓ 2258 m 24,0 km, ↑ 1854 m, ↓ 724 m 23,0 km, ↑ 1793 m, ↓ 1909 m 23,7 km, ↑ 1805, ↓ 3056 m Celkem: 154,2 km


LECHTÁČE: NÁDHERNÝ HORY BEZ LIDÍ


Lechtalské Alpy - liduprázdno a mega převýšení každý den. Jsou tu divoký, sotva chozený, opuštěný traily s náročným terénem. Každej den nám pršelo, někdy víc někdy míň, na sluníčko jsme čekali až do pátýho dne. Sníh začíná od 2300 m n. m. Všude tu pískají marmoťácí. Dvakrát jsme využili k přespání kapličku, v těch větších bývají dokonce i zásuvky. Po dvou letech jsem utratil peníze za ubytování. Silná bouřka na hřebeni s větrem a kroupama nás vyhnala do tepla. 14 éček. Pátý den jsme se napojili na žlutou Via Alpinu, po který teď 500 km povalíme.


Poznatek posledních dní je to, že tělo Miške Photos funguje uplně jinak než moje a má úplně jiný návyky. Skoro každej den se myje nebo si něco pere a furt mluví o ňákejch cyklech a cirkadiálních rytmech. Dvakrát denně se protahuje takovym stylem, že by mě to zlomilo. Nesnackuje, nepotřebuje kofein, má skoro pořád hlad a vstává v půl 5 ráno. Zato pije čaje, na kterých je napsáno Vnitřní harmonie, nebo si je sama dělá z vegetace rostoucí v okolí. Wtf? Ale jinak je neskutečná sranda, smějeme se a dokonce si i sama říká o edukaci týkající se tvarů reliéfu nebo počasí.


Zásadní objev: Míchaný vajíčka se dají udělat i v titanovym ešusu, jen je třeba to pořádně vomastit a neustále míchat!


Randálům zdar! Kuboj

46 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page