top of page
  • Obrázek autoraKuboj

OSTROV SKYE

celkem nachozeno 51,8 km


Všude byla voda. Pocity se z houpaly z extrému do extrému. Na ostrově Skye jsme strávili celkem 7 dní, z toho 5 dní totálně pršelo. Není se ovšem čemu divit, když na tom tomto ostrově je cca 90 % dní v roce zataženo, a jak je známo, tak z oblaků prší. Až všude na světě dojde voda, tak na Skye bude tak málo srážek, že na promočených loukách se budete propadat ne o 15, ale o pouhých 10 cm.

Jedna důležitá věc se ale tomuto ostrovu nesmí upřít, a tou je až neuvěřitelná přírodní krása. Procházeli jsme kolem strmých svahů Cuillin hills, opět bojovali s midges a promokli tak, že jsme neměli co na sebe a mně byla zima (Balík tvrdí, že jemu nikdy není zima). Vzali jsme si na jednu noc hostel a tam jsme se seznámili s dvěma fajn Italkami v našem věku, se kterými jsme pak potkali ještě jednou ve Flodigarry a povídali až do dlouhé noci. Přešli jsme Trotternish ridge od Storru až po Flodigarry a během většiny trasy jsme viděli maximálně na 50 metrů před sebe a brodili promočené skotské louky. Ale i tak mlhavá krajina zejména ve vulkanické oblasti Quiraing měla svoje kouzlo. Často jsem fotil nádherně meandrující toky a Balík na to jednou odvětil: „Né, nefoť si to pořád, takovejch fotek už máš milion, proč jenom nemůžeš studovat nějakou sociologii..“ Taky jsme filtrovali vodu z louže, která vypadala už jednou použitá, na druhou stranu jsme špinavý, promoklý a smradlavý pili whisky v luxusním zámku, kterej vypadal jak letní sídlo prince Williama.


Jak z toho tedy vyplývá, moc dní se suchými botami jsme si neužili a občas jsme nohy sušili i na vařiči. Nicméně ostrov Skye mě z přírodního hlediska očaroval. Drsná země, jemná a skvělá whisky, na kterou mohou být Skoti právem hrdí.


Motto ostrova Skye jako citace z filmu Forrest Gump:


„Zažili jsme všechny možný druhy deště, jednou bodal jako jehličky, jindy padaly pořádný tlustý kapky. Pršelo na nás ze strany. A někdy se zdálo, že snad déšt prší nahoru.“


Kuboj

209 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page