top of page
  • Obrázek autoraKuboj

VDT den 22. + 23. (46,3 km + 22,7 km; celkem: 751,2 km)

Privala → Omrčanica → Risovac


RANDÁLY NERANDÁLY, POČASÍ JE SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ


Bezdomovecký přístřešek posloužil náramně a tak během středečního dopoledne spokojeně valim 6 km/h po jednoduchý cestě kolem větrných elektráren směr Bukovica. Trail se pak občas ztrácí a tak je to dost o chůzi na maximální přiblížení podle map.cz. Celkově si absolutně nedokážu představit jít tenhle trail bez GPS na kvalitním topografickym podkladu. Absolutně ne. Na oběd se stavuju po 20 km v pizzerce ve vesničce Bukovica, kde odpočívám. Odpolední fáze mi dává pořádně zabrat. Nějak jsem si odvyknul randálovat pořádný kopce. Trail zas skoro vubec neexistuje nebo vede brutálním srázem nahoru a dolu. Celkově mi během dne asi 5x pršelo a nešlo se mi psychicky zrovna moc dobře. Na to mám jeden dobrej a značně efektivní lék. Pustit si hudbu a jít. Nezastavovat a nedávat pauzy. Zastavil jsem nakonec až v Omrčanici, kde strašně foukalo a pršelo. Byl tam jeden dům a tak jsem zaklepal a zeptal se na vodu a nocleh. Milý pán Frano a jeho žena Katica mě pozvali k sobě a dali mi pivo a pokoj. Byli moc hodní a nic za to nechtěli. Neuvěřitelný. Jednou si musím prostě postavit dům u trailu a tuhle přízeň splatit. 🙂 Je neskutečný, jak jsou tu lidi hodní. No a tak se stalo, že jsem prásknul můj dosavadní trailovej rekord 46,3 km a spal jsem v normalní posteli.


Zázrak!

Ve čtvrtek ráno dostávám od domácích kávu a v 7 ráno se vrhám na Vran planinu. Vejškový stovky hltám stejně rychle jak Primavera Haribáče a během hodinky jsem nahoře. Jsem cca 2000 m n. m., extrémně fouká, prší, neni pomalu vidět na krok. Mám na sobě všechno oblečení a prostě jdu a jdu. Když pak za stejnýho počasí klesám na dvou kilometrech 900 vejškovejch, říkám si:


„Kuboji, nejseš ty trochu magor?“


Dole pak začne pršet ještě víc a všechny ty krásný dvoutisícovky jsou skrytý v oblačnosti. Mrzí mě to. Pak se ve mně spouští pud sebezáchovy, kterej většinou vůbec nemám. Na místo výstupu za hnusnýho počasí na masiv Čvrsnica, což je údajně jedna z nejhezčích částí trailu, volím po důkladné analýze předpovědi počasí ústup. Odbočuju kousek z trailu a zůstavám v Risovaci. Zítra má být konečně po třech dnech hezky, tak pošetřím síly.


Kuboj
65 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page