top of page
  • Obrázek autoraKuboj

GR 131 –⁠ den 1. a 2. (30,2 km + 26,3 km)

Morro Jable → La Pared → Pájara


DNY PLNÉ SLUNCE A KÁJINY PRVNÍ KRŮČKY


Všechno začalo večeří v solidní restauraci v Morro Jable. Objednali jsme si nějakou místní rybu se salátem. Snědli jsme půlku, a pak jsme zjistili, že se v salátu něco hýbe. Kájino biologické očko identifikovalo jakéhosi plže. Ten nám ale vůbec neublížil, naopak nám zařídil večeři zdarma + luxusní dezertík. Najezení jsme pak dali šíro na pláži přímo ve městě.


Ráno nás probudil východ Slunce u majáku. Krasná ranní scenérie jakoby předurčila fantastický den. Nejprve 10 km beach hike naboso po písečný pláži, který nezkazilo ani pár pasáží s ostrou vulkanickou tefrou. Cesta ubíhala velice rychle, tefru vystřídal zase písek a Kája šlapala, co jí síly stačily. Večer prvního dne jsme dorazili do La Pared, kde jsme potkali první hikerku. Moc milá Belgičanka, která je šťastně nezaměstnaná, umí 5 jazyků a chystá se projít všechny ostrovy. Noc jsme strávili v údolíčku u pláže se západem Slunce.

Probuzení do úterního dne nebylo nic moc. Já jsem byl po předchozím dni červenej jak rajče, Kája měla x puchýřů a bolel ji kotník. Ten den jsme měli stoupat do prvních kopců, takže rozjezd byl dost na půl plynu. V Cardónu už jsme neměli vodu a tak jsme u jednoho baráčku poprosili místní. Moc milý pán nám ji poskytl a chtěl si s námi povídat, takže mi nezbylo než oprášit poslední kousky španělštiny, co ve mně od gymplu zbyly. Kájin kotník se zhoršoval a už to vypadalo dost zle. Dostala tabletu Paramaxu a na vrchol Pasos (482 m n. m.) vyběhla jako divá. Do Pájary už to byl příjemný traverzek a krásně namotaná stezka.


V Pájaře jsme nejprve navštívili lékárnu a pak místní bistro. Když jsme se zmínili, že nemáme kde spát a na hotel nemáme peníze, v tu ránu nám místní štamgast nabídl pokoj a sprchu u něj doma. Prý jestli nám nevadí, že má psa a čtyři kočky. Měli jsme fakt štěstí. Pán pak ale odběhl, a i když řekl, že se vratí, nepřišel. Ti kteří měli přijít, nepřišli, tak jsme postavili stan na kraj města mezi kaktusy a špináví jsme se přilepili ke karimatkám.


Randálům zdar! Kuboj
1 051 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page