top of page
  • Obrázek autoraKuboj

Via Alpina Yellow-Red Combo 2023 🇦🇹🇮🇹🇸🇮

Aktualizováno: 7. 8. 2023

Letos mi můj hlavní letní hajkovací plán bohužel padnul a chvíli jsem nevěděl, co se životem. Nicméně léto bez trailu je jako píseň bez refrénu, a tak jsem tak dlouho brouzdal po mapě Evropy a zvažoval varianty, až jsem si uvědomil, že mezi francouzskýma Alpama a Balkánem mi chybí pěknej kus hor. Než tedy v příštím roce opustím Evropu, naplánoval jsem letos zase jeden pořádnej evropskej thru-hike skrze geomorfologický celek Východní Alpy od severozápadu k jihovýchodu. Vybral jsem tentokrát zajímavý části Nordalpenweg, Via Alpina Yellow a Red, který jsem spojil, trochu protáhl a potunil. Bude to klasicky to, co mám rád. Od jezera k moři skrze vápencový hory s pořádnou porcí převýšení, častými hřebenovkami a neskutečnou přírodní variabilitou.


A pár praktických informací:

🚶🏻‍♂️900 km chůze

↗️50 000+ m stoupání 3️⃣ státy: Rakousko (360 km), Itálie (340 km), Slovinsko (200 km)

📍začátek: Bregenz (Rakousko) 🏁konec: Terst (Itálie) 🏔️nejvyšší bod 3188 m n. m. (Tisenjoch - Giogo di Tisa) 🌊nejnižší bod 0 m n. m. (Jaderské moře) ⛰️Pohoří: Bregenzský les, Lechtalské Alpy, Ötztalské Alpy, Sarntalské Alpy, Dolomity, Karnské Alpy, Julské Alpy

🪨 85 % trasy vede skrze hory tvořenými vápencem nebo dolomitem


A hádejte co, opět nejdu sám. Tentokrát mi bude dělat hajkovací parťačku Miške, aka Miške Ezo Naked Photos. Je to holka, která myšlenkama lítá někde na horní hranici troposféry, nic většinou neplánuje a když už ano, tak je schopná ten plán i několikrát denně naprosto změnit. Ale za to je to hikerka, je s ní sranda, dokáže skutečně žít venku a z každý skvělý chvíle vymáčnout 100% zážitek. Jsem zvědavej, jestli se na cestě náhodou nezabijeme. :D Jestli se to stane anebo ne, budete mít možnost sledovat tady na sítích.

❗️Těším se jak malej kluk, vyrážíme už 30. června.


Randálům zdar!

Kuboj
323 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page