top of page
  • Obrázek autoraKuboj

GR 5 DEN 10. (dnes 17,7 km, ↑ 762 m, ↓ 1732 m; celkem 279,2 km)

Ritort → Modane


NEJVYŠŠÍ BOD TRAILU A PŮL DEN ORAZ


V noci mi bylo opět blbě a tak se mi Káťa po ránu opět solidně vysmála. Čekalo nás nejvyšší sedlo na celym našem trailu Col de Chavière (2796 m n. m.), a tak se mi zpočátku nestoupalo zrovna nejlíp. Potom jsem tam ale vpálil čokoládu, příjemnou hudbu a hned to šlo líp. Kousek pod nejvyšším bodem bylo asi tak 1000 kamenných mohyl, což mi ty výhledy do okolní krajiny značně pokazilo. Když jsme byli nahoře, věděli jsme, že z GR 55 v NP Vanoise už nás čeká jen posledních 10 km sestupu dolů. Nechtělo se mi tu, zatím nejhezčí, krajinu opouštět. Abych v sobě ale neustále živil ten příjemnej hikerkej pocit, musel jsem jít dál. Klesali jsme kolem vodopádů stále dolů a dolů až do Modane.


V Modane jsme měli v plánu půl den pauzu v kempu. Káťa mi už poslední dobou začala říkat, že už celkem smrdim, hlavně moje košile.. No bodeť by ne, když už ji deset dní prolévám randálem potu. Rozhodl jsem se tedy vystát frontu na veřejnou pračku a všecko oblečení (mimo nepromoku) si vyprat. Úplně jsem zapomněl, jak hezkej pocit je mít na sobě voňavý oblečení. Paráda!


Při typickym, nefalšovanym odpolednim pofelu v kempu najednou přichází známá tvář. Byl to opět Čech Lukáš, kterej přišel spokojenej s 4packem Heinekenů a začal je do sebe ládovat. Alespoň tu někdo se mnou drží basu, když ne Káťa, která je z hlediska konzumace piva suchá jak Atacama. Btw nejlevnější pivo, co se tu v marketu dá sehnat, je Heineken. S Lukášem a Káťou pak ještě jdeme tradičně na večeři na pizzu, jelikož pizza je tu asi ten nejlevnější hlavní chod v restauraci (7-12€).


Zítra ráno razíme zase do kopců, tak randálům zdar!

Kuboj

47 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page