top of page
  • Obrázek autoraKuboj

GR 5 DEN 15. (dnes 15,4 km, ↑ 866 m, ↓ 1083 m; celkem 418 km)

Fouillouse → Larche


NĚKDY JE TO VÍC O LIDECH NEŽ O CHOZENÍ


Běham našeho pomalého rána u Fouillouse za námi stále chodili lidi z toho křesťanského kempu. Asi 3x se omlouvali, že asi dělali během noci hluk, přitom byli na moje měřítka opravdu ticho a ani jednou nás nevzbudili. Pak nás začali zvát, ať si jdeme s nima dát kafe. Když jsme dlouho nešli, tak nám to kafe přinesli sami. Pak jsme s nima ještě nějakou dobu kecali a pastor dál naléval kávu. Opravdu strašně milá partička, která každý rok jezdí do Alp společně na trek.


Vykopali jsme se až kolem 9:30 s tím, že dnes máme v plánu nabíjecí půl den v kempu v Larche. Nehnali jsme, věděli jsme, že do Larche je to jen 15 km. Klasicky se ale šlo nejprve do kopce a i na takový krátký vzdálenosti jsme zvládli dvě sedla nad 2500 m n. m. U Col de Mallemort (2558 m n. m.) byla i hezky situovaná pevnost. Odtamtud se za doprovodu bouřky klesalo do Larche. Zašli jsme hned do malý, ale úplně skvělý sámošky, kterou provozoval jeden milý manželský pár. Snad všecky položky měli v minimalistických baleních. Koupili jsme si domácí sýr, domácí pesto, flašku vína, nějaký pivečka a další blbosti. Když jsem si u nich před obchůdkem vařili, dostal jsem ještě jedno pivečko od nich zdarma. Tak milý lidi.


Odpoledne padaly trakaře, celkem přišlo asi 5 bouřek z různých směrů a my jsme se zase přesvědčili o tom, že časová organizace tohohle trailu nám jde zatím dokonale. Zbývalo nám se už jen dobelhat do kempu, který měl fantastickej název Camping les Marmottes. Na repecni opět milý lidé, dokonce tam prodávali i láhve marmoťácký Genepi, který pálil z místních bylin pán vlastnoručně. Nešlo to jinak, jednu marmoťáckou flašku jsem koupil a byla to zatím ta nejlepší Genepi tady.


Den končíme s flaškou vína opět za zvuku deště pofelem u pračky a sušičky se švédsko-francouzským párem ultra-light hikerů, kteří jdou společně GR 5 a seznámili se loni na pyrenejský HRP. Vzpomínáme společně na Pyreneje a řešíme gear. Pohádka!


Randálům zdar! Kuboj

41 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page