top of page
  • Obrázek autoraKuboj

HRP DEN 25.

(17 km; ↑ 1119 m, ↓ 1519 m; celkem 419,4 km) Lac de Caillaouas → Refugio de Viadós


POD POSETS, MOJÍ KRÁLOVNOU PYRENEJÍ


Pod přehradou Lac de Caillaouas naházíme rychle gear do báglů a kolem horní části hydroelektrárny Lassoula travezujem úzkou zaříznutou pěšinou ve stínu směrem k jezeru Lac de Pouchergues. Úžasná ranní sekce, na který jsme ještě potkali německýho UL hikera Filipa a hodili jsme řeč. U jezera se vyfelíme jak nikdy, rozbalujem náš hikertrash a užíváme svobobu. K snídani se podávají vakuovaný donuty káva Drip it Nikaragua, litr vody s Tangem a sušenky Oreo Double crema! Co víc si přát? Snad jen skočit do toho jezara a umýt se. To pak přesně děláme a žijeme! Je skvělý být v divočině bez signálu, jen si chodit a nevědět, co je za den nebo kolik je hodin. Svoboda.


Stoupáme na sedlo Col d’Aygues Tortes (2687 m n. m.), kde se zase na chvilku pozastavíme, vaříme oběd a hypnotizujem ten úchvatnej vrchol druhý nejvyšší hory Pyrenejí Pico de Posets (3375 m n. m.). Už v roce 2019, kdy jsem šel GR 11, jsem si Posets vyhlídnul a od tý doby jsem hezčí horu nespatřil. Krásná je zajména její západní stěna, která má při vrcholu rozsáhlou zvrásněnou strukturu a dokáže moje fyzickogeografické oči přivádět k slzám štěstí. Klesneme do údolí pod západní stěnu a kráčíme po GR 11 po známe pěšině.


Údolí je tak nádherný, prameny jsou tu tak železitý, že tu ožívají písničky od Míši Tučnýho, mysl se mi saturuje krásou a mrazí mi v zádech. V tomhle rozpoložení potkávám německý pár hikerů v Altrách s černejma Hyperlitama na zádech. Sympaťácí jdou taky HRP a vypadají tak šťastně. Říkájí, ještě nepotkali žádnýho "trail angela". Prý nosí na každý trail placatku rumu, ale tentokrát ho nemají. Řekl jsem jim: „Well, I could be your trail angel.“ a vytahuju z boční kapsy zbytek Bucanera, který jsem ještě nevykalil, protože mi poslední dny nebylo dobře. Měli jste vidět ty jejich rozzářený tváře plný radosti a vděčnosti.


Pokračuju dál a u Refugi de Viadós se na lavičce rozvalim a nechávám své oči prostoupit tou krásou, co Posets nabízí. Tohle je nejhezčí místo na refužko v Pyrenejích! Zítra si jdem pro tebe, Posáči!


Randálům zdar! Kuboj Marmoťák . . . #hrp #hauteroutepyrenees #pyrenees #hrpultimatecrown2022


24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commenti


bottom of page