top of page
  • Obrázek autoraKuboj

HRP DEN 36.

Aktualizováno: 8. 10. 2022

(17,7 km; ↑ 1389 m, ↓ 1397 m; celkem 629,1 km) Íbon de Arriel Bajo → Lac de Peyreget


POD PIC DU MIDI D’OSSAU


Taky znáte ten pocit, že se probudíte na nějakym nádhernym místě a v hlavě si neustále opakujete, že si to chcete strašně moc pamatovat? Přesně tohle jsme měl po ránu u Íbon de Arriel Bajo.. no a taky na dalších X dalších místech tady v Pyráčích. Dnešním dnem mě nějak opustila trailová euforie a tenhle pocit vystřídal neskutečnej vnitřní klid. HRP je oproti GR 11 hodně bez signálu a to nám přináší skutečnou očistu. Víte, neustále pozorovat sviště, skákat přes kameny, nechat se nabíjet sluncem, koupat se v průzračných jezerech a řekách, lézt skalní stěny a prostě CHODIT, je tak očisťující. Vnímám to, vím to a žiju to totálně naplno.


Pomalá snídaně proběhla u Íbon de Arriel Alto. Udělali jsme si pěkně kávičku se sušenkama a našim tripple combem, který zahrnuje v půl litru smíchanej pomerančovej Tang s tabletou Magnesium + vitamin B6 (příchuť grep + malina) a tabletou Calcium + D3 (příchuť citron + limetka). Chutná to skvěle, sladce a tělo tím krásně doplní chybějí látky. Pokračovalo se přes dvě sedla Col d’Arrémoulit (2448 m n. m.) a Col d’Arrious (2259 m n. m.) a několik jezer do údolí řeky Brousset. Dnešním dnem vnímáme, že terén už se začíná lehce zjednodušovat a pomalu, ale jistě klesáme z velkejch hor. Je to smutný, už nám zbývá jen něco přes 200 km, ale alespoň se jde víc na pohodu, že člověk nemusí na 100 % hlídat každý krok, jako doposud. Co bych dneska rozhodně vypíchnul je výhled na jednu z nejúchvatnějších pyrenejských hor - Pic du Midi d’Ossau (2884 m n. m.), která sice není tak vysoká, ale za to výrazně převyšuje všechny okolo. Přímo pod ní se nachází další fantasticky situovaný refužko Refuge de Pombie, kam během pozdního odpoledne vystoupáme.


Dáváme se do řeči s jedním francouzskym HRPčkařem, kterej jde ze stejnýho směru jako my a vyrazil ve stejnej den. Paradoxně se potkáváme až 36. den. On jde ale pomaleji a nedělá vrcholy a různý boční crestiče jako my. Shodujeme se na tom, že máme neuvěřitelný štěstí na počasí. Sice je už tak 3 týdny horko, ale zase lepší než zima a déšť. To, co jsme z Pyrenejí během jednoho thru-hiku díky tomu počasí viděli, je přímo abnormální. Jsme za to moc vděční. Doháníme reporty, pijeme pivka a kocháme se oblačností, která se neustále akumuluje v údolí pod refužkem. Tohle se prostě nikdy neomrzí.


Kolem 22 hod už tradičně nahazujem naše bágly, nasazujem čelovky a vrháme se na další noční hike. Ne proto, že bychom museli, ale spíš proto, že nás to prostě baví. Vystoupáme přímo na sedlo k Pic du Midi d’Ossau a nebe je tak neuvěřitelně plný hvězd. Atmosféra toho okamžiku je tak mocná, stejně jako noční silueta tý hory. Klesneme ještě kousek k jezeru Lac de Peyreget a tam pokládáme Francoise von Bivouaca.


Randálům zdar! Kuboj Marmoťák… vopilej . . . #hrp #hauteroutepyrenees #pyrenees #hrpultimatecrown2022
24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page