top of page
  • Obrázek autoraKuboj

HRP DEN 9.

Aktualizováno: 10. 12. 2022

(dnes 0 km; ↑ 0 m, ↓ 0 m; celkem 187,9 km) L’Hospitalet près-l’Andorre → L’Hospitalet près-l’Andorre


NÁŠ PRVNÍ ZERO


Ráno na návsi v Hospitaletu bylo klasicky punkový, ale první vlak dolů do města v 7:49 jsme stihli. Původně jsme si chtěli jet dokoupit jen jídlo, trekovou hůlku pro Fikiho a kartuši, ale nakonec se z naší plánovaný půldenní zastávky v Ax-les-Therm vyklubal celej den. Všecko jsme začali klasicky zlehka v pekárně - croissant, tartaletka, dvě kafe, džus a reporty. Následovala návštěva prádelny, kde jsme všechno oblečení, kromě nepromokavýho a péřovýho, dali prát. Mezi tím jsme pouze v péřovkách a nepromokavých kalhotech zapluli do místní restaurace na burger, škopek, kafe a dobíjeli zařízení.


Ve sport shopu si Fiki koupil hůlku (není to sice Fizan, ale lepší než drátem do oka), prodyšnou mikinu jako druhou vrstvu a já jednu malou kartuši. V další fázi jsme vzali útokem místní supermarket, nakoupili zase tuny žrádla na další dny a taky přípravu na další trailový bagety. Dokonce jsme doplnili zásobu oliváče, kterej jsme v rámci šetření géček přelili do malý plastový lahvičky od vína. Jestli můžu někomu z vás dát dobrou radu do života, tak oliváče, alias tekutého zlata, není nikdy dost!


Po týhle žranici a nákupu jsme se přesunuli vlakem zpátky na náves v L’Hospitalet près-l’Andorre. Kde jsme tentokrát doslova kolonizovali místní přístřešek rozvěšením našich vypraných trenek, ponožek a všeho dalšího. Do kašny jsme dali chladit škopácí a provaděli to, čemu já obvykle říkám pofel na námku. K večeru šla kolem jedna hikerka, která když nás viděla, tak si pravděpodobně v hlavě vyhodnocovala, jestli jsme bezďáci nebo hikeři. Nakonec sympatická hikerka Leontine z Nizozemska přišla. HRP šla šest týdnů z druhý strany, ale dneska se rozhodla skončit a vrátit se domů. Kecáme o všem možnym, o životě, o gearu a trecích a pak uleháme.


Mimochodem tím, že jsme došli do L’Hospitalet près-l’Andorre (pracovním názvem síbrťák před Andorou) máme za sebou první sekci HRP. V nohách máme zatím 187,9 km, nastoupáno 10 478 m a naklesáno 9 030 m. Hory jsou hezčí, než jsem si myslel, jídlo je chutnější než kdy dřív a my si ten náš trail HRP Ultimate Crown 2022 užíme úplně naplno! V následujících dnech půjdeme většinou mimo HRP divočinou při francouzsko-andorský hranici. Těšíme se na každý další kilometry!


Randálům zdar! Kuboj Marmoťák . . . #hrp #hauteroutepyrenees #pyrenees #hrpultimatecrown2022

27 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page