top of page
 • Obrázek autoraKuboj

VÝBAVA NA HRP (Haute Route Pyrenées)

Základní váha (Base weight) 5,6 kg.


Moje nadšení do ultralightu je každým rokem větší a větší. Od prosince 2021 jsem oficiálně začal testovat ultralehké vybavení pro Pod 7 kilo a v mé výbavě je tak řada věcí z jejich sortimentu s tím, že některé z nich jsou vůbec nejlehčí na trhu. Základní váha je opět pod 6 kg a dokonce se mi dařilo oproti výbavě na loňskou GR 5 (GTA) ještě dalších 100 g stáhnout. I když jsem v některých věcí naopak váhu přidal (např. batoh, quilt, karimatka), u jiných jsem zase ubral (např. powerbanka, nepromokavá vrstva) a tak jsem si opět zvýšil svůj trailovej komfort. Tentokrát jsem připraven i na teploty lehce pod 0°C.


Oproti předchozím dlouhým trailům jsem učinil tyto změny:

 1. Nesmeky ➤ vzhledem k tomu, že se chystám několikrát vystoupat nad 3000 m n. m. a očekávám sekce po sněhu.

 2. Quilt ➤ přešel jsem ze spacáku na quilt, který funguje zároveň jako přikrývka i spacák. Očekávám velké rozdíly v nočních teplotách.

 3. Karimatka s vyšší izolací + nafukovací vak ➤ přecházím z karimatky s R-value 2,3 a R-value 4,2, abych mohl spát ve vyšších nadmořských výškách; nafukování vakem vám oproti nafukování pusou ušetří spoustu energie.

 4. Polštář ➤ nepromokavý vak Hyperlite Mountain Gear Drawstring Stuff Sack Pillow funguje zároveň jako nepromokavý sáček na oblečení a zároveň má z jedné strany příjemný fleec na spaní.

 5. Rychlejší dobíjení ➤ výkonnější nabíječka se třemi porty mi rychleji nabije powerbanku a další elektroniku.

 6. Větší prodyšnost u nepromokavé vrstvy ➤ materiál Gore-tex Infinium™ Windstopper® (vodní sloupec 30 000 mm, paropropustnost 43 000 g/m2/24hodin) má při nižší váze větší prodyšnost, přitom si zachovává vysokou nepromokavost.

 7. Nepromokavý a velmi odolný batoh ➤ materiál Dyneema® Composite Fabric použitý na batohu má vyšší odolnost proti oděru a navíc je nepromokavý

Novinky na českém trhu, které budu na tomto trailu testovat:

 1. Karimatka Nemo Tensor Insulated: ultralehká, sbalitelná a tichá karimatka nabízející vysoký komfort (tloušťka 8 cm) a vynikající izolaci i pod 0°C. Jedná se o možnou alternativu ke karimatce Therm-a-Rest NeoAir XLite, kterou bude třeba ozkoušet.

 2. Nepromokavá bunda Montbell Versalite: unikátní nepromokavá bunda z dvouvrstvého laminátu, která nabízí skvělou prodyšnost, vysokou nepromokavost, velmi slušnou odolnost, perfektní sbalitelnost a řadí se mezi vůbec nejlehčí membránové bundy na trhu. Jsem zvědav zejména na odolnost této bundy. Nepromokavé kalhoty jsou ze stejného materiálu.

 3. Péřovka Cumulus Plancklite: letošní horká novinka od polské firmy Cumulus je nejlehčí péřovkou na světě. Je dokonce lehčí, než bavlněné tričko. Nachází se v ní 45 g vysoce kvalitního peří. Zajímá mě, jak dobře bude izolovat.

 4. Batoh Hyperlite Mountain Gear 2400 Southwest: nepromokavý ultralehký batoh s vyjímečnou mechanickou odolností. Zajímá mě především jeho celková odolnost a zdali bude skutečně nepromokavý. Jsou na něm dvě místa (švy u dna a u ramenních popruhů), které nejsou podlepeny a bude tak třeba ozkoušet jeho limity.

...další zajímavé věci, které mám s sebou na testování: Péřová čepice Cumulus Basic Down Hat (doplněk na spaní v quiltu), nepromokavé sáčky Hyperlite Mountain Gear Drawstring Stuff Sacks (ultralehká a nepromokavá organizace věcí).


Pozn.: Porovnatelná základní váha batohu (base weight) je počítána bez vody, jídla, spotřebovatelných hygienických věcí a bez věcí, které mám při chůzi na sobě ➤ košile, kraťasy, mikina, nákrčník, boxerky, ponožky, kšiltovka, hodinky, fotoaparát, mobil, trekový hůlky).


Odkaz na kompletní gear list v lighterpacku je zde: https://lighterpack.com/r/yyplhh177 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page